Nowa edukacja

Nowa edukacja

Zaczęło się prawie 6 lat temu, jednocześnie w Australii i Stanach Zjednoczonych. Ludzie młodzi (właśnie tak –  młodzi) na przełomie czterdziestki i pięćdziesiątki zaczęli zauważać u siebie zmiany, które nie pozwalały im pracować tak, jak wcześniej. I te zmiany narastały.

Po wielu miesiącach diagnostyki usłyszeli: "To demencja. Proszę załatwić swoje sprawy i pojawić się, gdy pojawią się problemy z samodzielnym ubieraniem się". 

Tak o początku swojej historii z demencją opowiadają założyciele Dementia Alliance International i Dementia Action Alliance USA. 

Minęło 6 lat i świat zrobił gigantyczny krok do przodu.

Wiemy, że demencja nie dotyczy tylko ludzi starych. Wiemy, że istnieje ponad 100 schorzeń, które przebiegają z demencją. Mówi się o nich: formy demencji. Choroba Alzheimera to najczęstsza forma demencji. Objawia się zespołem objawów i nie polega na zaburzeniach pamięci.

Myśleliśmy, że kiedy zaczynasz chorować neurodegeneracyjnie, to nie wiesz, co się z tobą dzieje. Okazuje się, że byliśmy w błędzie. Ta nowa wiedza to zasługa ludzi, którzy chorują. Zobacz, czym jest demencja dla dr Jennifer Bute, lekarza rodzinnego z Anglii, która sama choruje.

Test

www.gloriousopportunity.org

Wszystko, co wiąże się z demencją, ma swoje źródło w kompleksowych zmianach w naszym mózgu. To zmiany chorobowe.

Nikt nie jest wolny od ryzyka zachorowania na choroby demencyjne. Edukacja i wczesna diagnostyka to szansa na lepsze życie.

Dr Jennifer Bute "Czym jest dla mnie demencja?"