Zespół
Magda Kaczmarska

Magdalena Kaczmarska

Wiceprezes Zarządu

 

 

Magda jest artystką, naukowcem i ekspertem podejścia creative aging. W swojej karierze zawodowej łączy naukę (neurofarmakologię) i sztukę (taniec), aby budować mosty pomiędzy środowiskami akademickimi, artystycznymi oraz innymi dyscyplinami.

Założyła organizację DanceStream Projects w Nowym Jorku, której celem jest budowanie zdrowej, ekspresyjnej i integracyjnej społeczności we współpracy z partnerami, którzy skupiają się na tańcu jako katalizatorze zmian systemowych. Poza tą twórczą aktywnością, realizuje program mentoringowy. Jest mentorem przyszłych liderów w sektorze sztuki i zdrowia w Fordham Ailey School of Dance w Nowym Jorku i Arts in Medicine Fellowship w Lagos w Nigerii.

W 2020 roku otrzymała stypendium Atlantic Fellowship for Equity in Brain Health w Global Brain Health Institute, międzynarodowej inicjatywie poświęconej zmniejszaniu skali i skutków demencji oraz promowaniu zdrowia mózgu przez całe życie. Jako orędowniczka praw osób starszych jest przedstawicielem Generations United przy ONZ oraz członkiem zarządu UN NGO Committee on Ageing w Nowym Jorku. Zasiada także w zarządzie Dementia Action Alliance USA.

Uzyskała tytuł magistra tańca i choreografii oraz tytuł licencjata z biochemii i biofizyki molekularnej na Uniwersytecie w Arizonie. 

www.dancestreamprojects.com + www.magdakaczmarska.com

powrót