Zespół
Marlena Meyer

Marlena Meyer

Prezes Zarządu

Trener & Konsultant

 

Certyfikowany trener w amerykańskim programie edukacyjnym o demencji "Pozytywne podejście w opiece" (ang. Positive Approach to Care (PAC), autorstwa Teepy Snow.
Szkolenia PAC ukończyła w Londynie w 2015 r. podczas pierwszej edycji programu w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych w 2017 r. W 2020 roku zdobyła tytuł konsultanta PAC ds. demencji z uprawnieniami do konsultacji w warunkach opieki domowej. Uczestniczyła w historycznej konferencji zorganizowanej przez Dementia Action Alliance USA "Re-imagine life with dementia" w Atlancie w 2017 r., z wydarzenia w 2019 r. również przywiozła ważne doświadczenia. Fundacja DAAP powstała z inspiracji działaniami DAA USA. 

Absolwentka gerontopedagogiki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Uniwersytetu Gdańskiego oraz dyplomowany nauczyciel Montessori. Prowadzi szkolenia stacjonarne i webinary dla opiekunów zawodowych i rodzinnych, w domach opieki i organizacjach pozarządowych, jest współzałożycielem grupy wsparcia na FB dla partnerów osób z demencją o młodym początku. Gościnnie wykłada na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu i SWPS w Sopocie. Jest koordynatorem ds. terapii neuropoznawczej w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. 

Dla kilkorga jej bliskich demencja stała się częścią życia, więc najnowszą dostępną wiedzę o demencji w praktyce wdraża w swojej rodzinie. 

powrót