Zespół
PAC Consultant

Marlena Meyer

Prezes Zarządu

Trener & Konsultant

 

e-mail: marlena [dot] meyeratfundacjadaap [dot] pl

tel.: 512 046 406

 

Pierwszy polski certyfikowany trener w amerykańskim programie edukacyjnym o demencji "Pozytywne podejście do opieki" (ang. Positive Approach to Care (PAC), autorstwa Teepy Snow.
 

Szkolenia PAC ukończyła w Londynie w 2015 r. podczas pierwszej edycji programu w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych w 2017 r. W 2020 roku zdobyła tytuł konsultanta ds. demencji PAC z uprawnieniami do konsultacji w warunkach opieki domowej. Uczestniczyła w historycznej konferencji zorganizowanej przez Dementia Action Alliance USA "Re-imagine life with dementia" w Atlancie w 2017 r., z wydarzenia w 2019 r. również przywiozła ważne doświadczenia. (DAA USA to organizacja pacjencka stworzona i prowadzona przez ludzi żyjących z różnymi formami demencji). 

Nową wiedzę i najnowsze trendy w edukacji o opiece w chorobach neurodegeneracyjnych czerpie z najlepszych źródeł z kontynentu amerykańskiego, Australii i Wielkiej Brytanii. 

Absolwentka gerontopedagogiki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Uniwersytetu Gdańskiego oraz dyplomowany nauczyciel Montessori. Korzystając z dostępnych amerykańskich i kanadyjskich badań w zakresie innowacyjności w terapii zajęciowej w demencji, tworzy autorskie, dedykowane materiały dydaktyczne. Praca z ludźmi, którzy żyją z demencją, jest jej pasją. Stale się dokształca i konsekwentnie wdraża najlepsze praktyki w opiece. 

Dla trojga jej bliskich demencja stała się częścią życia, więc najnowszą dostępną wiedzę o demencji w praktyce wdraża w swojej rodzinie. Mężatka, mama dwojga nastolatków. Rok temu straciła cudownego czarnego labradora – seniora, któremu zawdzięcza kilka ważnych doświadczeń w pracy nad poprawą jakości życia ludzi, którzy żyją z demencją. 

powrót